LAIŠKAI

 

Gerbiami „Fizikos olimpo“ absolventai

maloniai prašome atsiųsti Jums priimtiną informaciją apie save: kur mokotės (-ėtės), kur ir kuo dirbate (-ote), apie savo laisvalaikį, pomėgius, hobį, kt.

Jūsų el. laiškų maloniai lauksime adresu admin@olimpas.lt  

 

2008 09 22

 

Sveiki,
esu Vytautas Ašeris, 9-osios laidos absolventas. 
Šiuo metu studijuoju ir dirbu. Studijuoju VU, Matematikos ir Informatikos fakultete (deja, pasirinkau ne fiziką), Programų sistemas. Dirbu programuotoju, "Informacinėse technologijose". 
Nors nei studijos, nei darbas su fizika nebesusijęs, tačiau Fizikos Olimpas davė, švelniai tariant, nemažai:
-Analitinį mąstymą - čia pateikiami uždaviniai visuomet yra analizinio stiliaus, o ne "išrink formulę, įrašyk reikšmes, sumaigyk kalkuliatorių" stiliaus.
-Tvarkingą rašymą - daugiausiai dėstytojų S.Tamošiūno ir A.Medeišio pastangų dėka supratau, kad net ir genialiausios mintys turi būti pateiktos tvarkingai tiek turinio, tiek formos prasme.
-Užsigrūdinimą - gyvenime dažnai nutinka, kad jei nori kažko daugiau, turi kažką aukoti. Olimpas to išmokė ir užgrūdino dar mokyklos laikais, kad norint kažko pasiekti, teks kovoti su kliūtimis.
-Pažintis - žinau, kad į žmones, kuriuos sutikau ten, galiu kreiptis ir tikėtis jų pagalbos ir supratimo. Kalbu ne tik apie draugus (su kuriais nors ir retai susitinkame, tačiau galiu pasakyti, kad jie - draugai "iki grabo lentos") - dėst.Tamošiūnas yra man su Viktoru pagelbėjęs bėdoje, kuri buvo, oficialiai žiūrint, visai ne jo "ūkyje" :)
Tai tiek trumpai apie mane ir mano santykį su Olimpu.
Linkiu visiems dabartiniams ir būsimiems moksleiviams pasiimti iš Olimpo tiek daug, kiek tik įstengsite - nes kiekvienas dalykas, kurį gavau Olimpo dėka išėjo tik į naudą :) 

Vytautas Ašeris
9 laidos 2003 m. absolventas
 
2008 03 01

 

Laba diena! 
Rašo Jums Viktor Stepanov 12 laidos moksleivis.
Labai malonu buvo gauti jūsų pranešimą.
Rašau jums iš Rusijos (Sankt-Peterburgo). Mokausi čia jau antrus metus, ir dabar esu antrakursis, fizikos fakultete, Sankt-Peterburgo Valstybiniame universitete. Mokausi gan gerai. Mokslas labai panašus Fizikos olimpe, daug uždavinių buvom prasprendę mes per užsiėmimus.
Su bendrakursiais mažai bendrauju. Tiek naujienų, ir labai norėtųsi padėkoti dėstytojams kurie deda daug pastangų vystant Lietuvos mokslą.

Fizikos olimpas man daug kuo padėjo. Begalo jums dėkingas.
Sėkmės jums asmeniniame gyvenime ir ugdant naują fizikų kartą. Viso.

Viktor Stepanov
12 laidos 2006 m. absolventas
 
2008 01 30

 

Laba diena,

Pasirinkau fiziko duoną ir baigęs Fizikos Olimpą įstojau į Vilniaus Universitetą Fizikos fakultetą. Ten studijuoju Bendrąją fiziką. Su kai kuriais buvusių Olimpo draugų ryšį palaikau, su kai kuriais susitinku, su kai kuriais mokausi drauge ir su kai kuriais netgi kartu gyvenu.
Ir fizika man vis patinka ir su ja esu susijęs įvairia, ne tik mokslais.
Linkiu Fizikos Olimpui toliau sėkmingai ruošti Lietuvos jaunuosius fizikus.

Pagarbiai,
Aleksas Mazeliauskas
13 laidos 2007 m. absolventas
 
2008 01 29

 

Sveiki. 
Labai malonu kad domitės mumis, Fizikos olimpo absolventais. Žinoma, būtų dar maloniau jei būtumėte taip pat domėjęsi mumis prieš teikdami mums baigimo bei lankymo diplomus, nes kai kas, konkrečiau - aš, dėl Jūsų, o galbūt kažkieno kito žmogaus iš Fizikos olimpo vadovybes neapsižiūrėjimo, gavo ne baigimo, o lankymo diplomą. Buvo skaudu, pikta ir liūdna. Žinoma, viskas jau seniai praėjo, bet nuoskauda liks ilgam. Be to, tai buvo vienas iš veiksniu, galutinai paskatinusiu nesirinkti fizikos studijų. Ir, tiesa sakant, dabar džiaugiuosi dėl to. Ne dėl to kad nemėgčiau fizikos. Ją visad prisiminsiu kaip "pirmąją meile". O dėl to, kad dabar esu būtent "savo vėžėse". 
Kita vertus reikia pripažinti, jog iš Fizikos olimpo gavau daugiau negu kažkokį popieriuką. Tiesiog tapau tokiu žmogumi, koks esu dabar. Nepaprastai daug išmokau ir gavau neįkainojamos patirties, kuri neabejotinai pravers ateityje. Už tai esu labai dėkingas. 
Dabar studijuoju VU Chemijos fakultete, biochemija. Nepaprastai domiuosi šia sritimi, nes biochemija XXI amžiaus pradžioje bus viena įdomiausiu teritorijų mokslo pasaulyje. Ateitį sieju su moksline bei pedagogine veikla. Visa gyvenimą svajojau būti dėstytoju. Nežadu leisti šiai svajonei pražūti. Mūsų specialybėje tarp studentu labai didele konkurencija, tad tai neleidžia "apkerpėti", kol kas studijomis džiaugiuosi, nors reikia pripažinti, kad aukštojo mokslo sistema sena ir supuvus, ja reiktų keisti... Bet... Lengviausia verkšlent. Tad geriau neverkšlensiu, o, kai tik pasitaikys proga, pasistengsiu padaryti viską, kad mokslo kokybė pagerėtų. 
Retkarčiais tenka susitikti bei pabendrauti su buvusiais olimpo moksladraugiais. Manau labai svarbu palaikyti senus ryšius. Tad džiaugiuosi jog lig šiol į elektronine pašto dėžutę gaunu žinias apie Fizikos olimpo renginius. Stengiuosi sudalyvauti visad kada galiu. 

Tad tiek apie mane
Marius Rutkauskas 
13 laidos 2007 m. absolventas
 
2008 01 29

 

Sveiki. 
Esu Viktor Novičenko - 9 laidos Fizikos Olimpo absolventas. Šiuo metu esu Viliaus universiteto fizikos fakulteto magistrantūros pirmakursis. Studijuojama specialybe yra teorine fizika ir astronomija. Be studijavimo dirbu Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje klimatologijos skyriuje. Šiek tiek dirbu Fizikos Olimpe: vasaros sesijos metu 2-3 val. pavaduoju doc. S. Tamošiūną spręsdamas molekulines fizikos uždavinius su moksleiviais, o per žiemos sesiją duodu kontrolinį darbą iš molekulines fizikos.
Su kitais savo laidos olimpiečiais susitinku, nors tai būna ne taip jau dažnai. Rengiant olimpiečių susitikima, stengiamės sukviesti visus savo laidos absolventus. Dažniausiai susirenka didžioji dalis. Daugelis kitų laidų fizikos olimpo absolventų yra mano geri draugai ir pažystami, todėl esu patenkintas baigęs šią mokyklą ne vien mokslo prasme, bet ir tuo, kad praplėčiau savo draugų ratą.

Viktor Novičenko
9 laidos 2003 m. absolventas
 
2008 01 21

 

Sveiki,
Čia rašau aš, Aurimas Savickas, "Fizikos olimpo" absolventas :) Taip vis dar esu gyvas. Šuo metu esu gyvas beveik oru :) Šiaip baigiau bakalaurą, dabar studijuoju magistre - lazerinę fiziką. Kol kas vis dar Vilniuj, VU :)
Tai trumpai tiek :)

Sėkmės
Aurimas Savickas
9 laidos 2003 m. absolventas
 
2008 01 16

 

Gerbiamasis Petrai Jonušai,

Labai malonu gauti iš Jūsų laišką. Ir, be abejo, malonu, kad Jūs rūpinatės Fizikos Olimpo absolventais. Kaip norėjot, papasakosiu apie save. Taigi, užbaigęs mokyklą įstojau aš į Maskvos Fizikos ir Technikos Universitetą (МФТИ, MIPT ). Įstoti buvo sąlyginai sunku, surinkau minimumą, bet šito užteko, kad priimti mane į mokomą vietą (7000 lt metinis mokestis). Tiesą sakant, į nemokomą patekti buvo mažai šansų, jei net surinkčiau maksimalų balą, labai didelis konkursas, ypač į mano fakultetą. Įstojau į bendrosios ir taikomosios fizikos fakultetą. I kurse mokosi mano fakultete apie 80 žmonių. Dauguma jų Rusijos fizikos/matematikos įvairiausių olimpiadų laimėtojai. Beveik visa Rusijos, dalis Ukrainos, Baltarusijos, Kazachstano tarptautinės fizikos olimpiados dalyvių taip pat mokosi čia. Man tenka studijuoti labai "intensyviai". Mokausi kiekvieną dieną, nuo ryto iki vakaro, nes visų pirmą mokslo metu studentai turi atlikti įspūdingą kiekį namų darbų, kurie ir atima daugiausia laiko, plius, aišku, paskaitos, laboratoriniai ir t.t. Antra, jaučiasi tai, kad anksčiau  sąlyginai nedaug dėmesio skyriau mokslui ir dar skirtumai tarp Lietuvos ir Rusijos mokslo sistemų. Bet, aš patenkintas! Įstojau ten, kur norėjau, gavau tą, ką norėjau! Tikrai patinka čia mokytis. Šiuo metu universitete sesija, laikau egzaminus. Kolkas pavyksta juos laikyt. Nesu "prasčiausias" studentas, o kai kur, net geriau sekasi, nei kitiems. Patirtis įgyta Fizikos Olimpe padeda! Ateityje planuoju patekti į elementariųjų dalelių katedrą, intriguoja ir ne tik. Bendrauju su kitais olimpiečiais, tačiau retai, nes tiesiog sunku išskirt tam dalykui laiko.

Dar karta ačiū Jums už laišką, sėkmės ir pačio geriausio! 
Andrej Seniut
13 laidos 2007 m. absolventas
 
2008 01 15 Sveiki, 
visų pirma labai malonu, kad kažkam rūpi Olimpo absolventų likimas.
Mano likimas yra toks, kad šiuo metu studijuoju taikomąją fiziką (II k). Mokytis reikia daug ir sunkiai, užtat jaučiasi, kad kažką išmokau. Esu fizikas-praktikas - nemėgstu sausos teorijos, labiau patinka spręsti uždavinius, dar labiau - įgyvendinti savo idėjas. Dirbu lazerinių tyrimų centre. Vis bandau pataikyti lazeriu į šviesolaidį. Nieko ten neužsidirbu, bet vis tiek smagu :). Užsidirbu padėdamas spręsti fizikos, matematikos, informatikos ir kitų dalykų uždavinius neakivaizdinių studijų studentams iš kolegijų.
Mano laisvalaikis labai susijęs su fizika. Priklausau studentų mokslinei draugijai. Organizuojame fizikos šou per mokslo festivalius, važinėjame po mokyklas, vaikų namus rodyti įdomių fizikos bandymų, tokių, kokių vaikai niekada nepamatys mokykloje - skystą azotą, Teslos transformatorių, Rubenso vamzdį, feroskystį ir daugybę kitų įdomių dalykų.
Taip pat esu FiDi organizaciniame komitete. Būtent FiDi leidžia įgyvendinti mano sumanymus. Pernai sukonstravau Teslos transformatorių, kuris sukuria 50cm ilgio žaibą (nuoroda į filmuką: http://www.youtube.com/watch?v=HnlFZ20WXgc; kondensatoriai pagaminti iš alaus butelių). Domiuosi mikroprocesorių programavimu; pasibandymui pasidariau robotą, kuris važinėja po kambarį aplenkdamas kliūtis, neatsitrenkdamas į sienas. Šiemet jau pradėjau naują, kieto kūno, Teslos transformatorių. Planuoju išgauti 3 metrų ilgio žaibą. Taip pat, dar tik planuose, tačiau dar ambicingesnis projektas - levituojantis traukinukas (superlaidininkinė levitacija), kuris judės be trinties kabėdamas ore. Dar keli smulkesni projektėliai... Viskas remiasi į finansus. Kiek sugebėsime surinkti iš remėjų tiek pavyks įgyvendinti.
Na, o nesusiję su fizika, tačiau susiję su akademiniu gyvenimu hobiai, padedantys pabėgti nuo kasdienybės ir miesto šurmulio tai: uolų laipiojimas ir kalnų technika (su VU žygeivių klubu), trekingas (žygiai į klampiausias pelkes ir ne tik. Daugiausiai su VU žygeivių klubu), dviratis, slidės ir tt.
Su Olimpo bendramoksliais bendrauju dažniau negu kasdien, ne tik su grupiokais. Su daugeliu po Fizikos olimpo patapome labai gerais draugais.

Esu labai dėkingas "Fizikos Olimpui" už tai, kad nurodė man teisingą kelią, sudomino ir išmokė. Pažinau daug žmonių, kurie taip pat keistuoliai kaip ir aš (kad domisi fizika).
Jei kils klausimų mielai atsakysiu.

Sėkmės Jums ir Fizikos Olimpui!!!!

Pagarbiai,
Tomaš Stankevič,
12 laidos 2006 m.absolventas