Tarptautinių olimpiadų dalyvių priėmimas Prezidentūroje

2010 01 06

 

 

 

2010 m. sausio 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasveikino tarptautinių olimpiadų prizinių vietų laimėtojus, dalyvius, jų mokytojus ir komandų vadovus. 

„Jūs esate jaunieji Lietuvos mokslo ambasadoriai. Net jeigu ir nelaimėjote, svarbu, kad atstovavote Lietuvai. Jūsų laimėjimai - viltis mums visiems, kad, turėdami tokį talentingą jaunimą, sukursime gražesnę ir geresnę Lietuvą. Jūsų talentas ir atkaklus darbas - Lietuvos ateities viltis ir perspektyva. Tikiu, kad dalyvavimas tarptautinėse olimpiadose ir tarptautinis įvertinimas yra jums paskata siekti dar svaresnių laimėjimų, o jūsų drąsios svajonės, ambicingi planai, pagrįsti kryptinga veikla, praturtina Lietuvos kultūrinį, mokslo, viešąjį gyvenimą", - kalbėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė (visa kalba).

„Jūsų diplomai ir medaliai – tai dovanos, kurias iš svečių šalių ir iš skirtingų žinių pasaulio kontinentų atvežėte į Lietuvą. Apdovanojimus, kuriuos pelnėte jūs, pelnė ir Lietuva. Jūsų sėkmė yra ne tik Jūsų mokyklų, mokytojų, dėstytojų, jūsų šeimų sėkmė, tai – Lietuvos sėkmė“,- sakė ministras, kreipdamasis į renginio dalyvius.

Puikiai pasisekė mūsų šalies chemikams ir biologams: visi jie iš tarptautinių olimpiadų grįžo su medaliais. Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Jungtinėje Karalystėje ir Tarptautinėje biologijos olimpiadoje Japonijoje mokiniai laimėjo po 2 sidabro ir 2 bronzos medalius. Verta paminėti, kad Lietuvos biologų komanda renginyje dalyvauja tik trečią kartą ir tai pirmas kartas, kai visi komandos nariai grįžo su apdovanojimais. Olimpiados atidaryme apsilankė Japonijos princas Akishino su žmona, jis pats yra biologijos mokslų daktaras. 

Vokietijoje, Bremeno mieste, šiais metais įvyko jubiliejinė 50-oji tarptautinė matematikos olimpiada, kurioje pirmą kartą dalyvavo per 100 komandų. Lietuviai iškovojo 1 sidabro, 1 bronzos medalius bei buvo apdovanoti 3 pagyrimo raštais. Tai šeštasis Lietuvos komandos sidabro medalis, o kalbant apie bronzos medalį - tai pirmasis Lietuvos merginos medalis Tarptautinėje matematikos olimpiadoje.

Ypatingai mokiniams sekėsi Europos Sąjungos mokslo olimpiadoje Ispanijoje. Po įspūdingo pasirodymo abi jaunųjų mokslininkų komandos gavo sidabro medalius.

Puikius rezultatus parodė ir fizikai, 40-ojoje tarptautinėje fizikos olimpiadoje Meksikoje iškovoję 2 bronzos medalius ir 3 pagyrimo raštus. Olimpiados dalyviai buvo pagerbti Nobelio premijos laureato Joseph H. Taylor, jis kreipėsi į mokinius kaip į būsimus kolegas.

Niekuo nenusileidžia ir informatikai, 21-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Bulgarijoje laimėję 1 sidabro ir 1 bronzos medalius. Pirmoji Tarptautinė informatikos olimpiada, surengta prieš 20 metų, vyko taip pat Bulgarijoje. Joje dalyvavo mokiniai iš 13 šalių. Šiais metais olimpiadoje rungėsi komandos iš 80 valstybių. 

Iš Tarptautinės jaunių gamtos mokslų olimpiados Pietų Korėjoje, įvykusioje 2008 m. pabaigoje, kurioje lietuviai dalyvavo pirmą kartą, ir Tarptautinės astronomijos olimpiados Kinijoje mūsų mokiniai parvežė po 1 bronzos medalį.

Džiugina 3-iosios Tarptautinės astrofizikos ir astronomijos olimpiados Irane rezultatai. Mokiniai iš Teherane vykusios olimpiados grįžo apdovanoti 2 pagyrimo raštais.

Galima tik pasveikinti Europos vadybos ir ekonominio modeliavimo pratybų verslo bei Europos bankų konkurencijos čempionatų, vykusių Belgijoje, laimėtojus. Konkursuose jie laimėjo pirmąją komandinę vietą ir pelnė čempionų vardus.

2009 m. Lietuvos mokiniams tarptautinėse mokslo olimpiadose baigėsi puikia pergale Azerbaidžane. 6-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos delegacija pelnė 2 sidabro ir 4 bronzos medalius. 

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje už bendradarbiavimą dėkota mokytojams, tėvams, universitetų dėstytojams, universitetams, institutams, asociacijoms, neformalaus gabių vaikų ugdymo institucijoms, „Fizikos olimpui“, „Nacionalinei moksleivių akademijai“, rėmėjams ir kt.

Valstybinėje švietimo strategijoje numatyta, kad gabūs vaikai gautų tinkamą ugdymą, būtų sukurta ir išplėtota paramos ypač gabiems vaikams ir jaunimui sistema. Todėl Švietimo ir mokslo ministerija 2005 m. patvirtino Gabių vaikų ir jaunuolių ugdymo strategiją, 2009 m. - Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą. Pagal pastarąją šiemet buvo skirtas pakankamas finansavimas ne tik respublikinėms olimpiadoms, konkursams, bet taip pat ir pasirengimo stovykloms, Lietuvos komandų dalyvavimui tarptautiniuose renginiuose.

Nuo 2007 m. rugsėjo mėnesio Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu ėmė organizuoti šalies mokinių dalykines olimpiadas, konkursus, kitus renginius, pasirengimo tarptautinėms olimpiadoms veiklą ir Lietuvos mokinių komandų dalyvavimą tarptautiniuose renginiuose.

 

Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro informacija

 

 

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Lietuvos komandos tarptautinėje fizikos olimpiadoje vadovui prof. habil. dr. Edmundui Kuokščiui